Neplač, když zajde slunce, protože kvůli slzám neuvidíš krásu hvězd

Únor 2009

recenze

16. února 2009 v 21:11 | NineSen |  Wolf's Rain
žánr: láska, akce,

Wolf's Rain je anime, které bych dala 79%

Tuto anime sem si dokázala doopravdy zamilovat až asi od šesté epizody a to, kdy se hlavní hrdina (Kiba) setkává s "květinovou dívkou (Cheza), do které je samozřejmě zamilovaný. Však možná ještě hlavnějším důvodem, proč tuto dívku hledá je, že se chce dostat do Ráje a jen ona zná cestu. Ráj je svět, kde nevládnou lidé, ale vlci (asi jste už pochopili, že hlavní hrdina, není normální člověk, ale vlkodlak).
Ještě bych měla dodat, že Kiba necestuje sám, ale ještě se třemi lidmi, kteří také nejsou normálními lidmi.
Určitě se na tuto anime podívejte, je plná napětí a někdy bych řekla i smutných scének
upozornění: toto anime rozhodně není komedie. Je tam ukázán tvrdý život na ulici, jak je nespravedlivý život, rozdíly mezi chudými a bohatými.....

obrázky

16. února 2009 v 20:57 | NineSen |  Vampire knight guilty


obrázky

16. února 2009 v 20:54 | NineSen |  Vampire knightRecenze

14. února 2009 v 23:11 | NineSen |  Vampire knight guilty
typ: TV
počet epizod: 13
žánr: upíři, fantasy, romantika, akce, drama
Vampire knight guilty je anime, které bych dala 81%


Vampire knight guilty, je druhá řada, velize známého anime. Aby jste pochopili děj, musíte se rozhodně podívat na první serii, nebo si o ni alespoň něco přečíst, ale nic nenahradí, když na ni kouknete. Jak jsem psala o první serii, tak i v druhé jsou scénky, které jsou trochu těší na pochopení a dokonce bych řekla, že i víc než v první. Také bych si měla zmínit, že tato anime není moc vhodné pro děti. Ne z důvodu, že by tam byly nějaké krvavé, nebo brutální scénky, ale z důvodu o které jsem se už zmínila....=)
Děj se odehrává na Cross akedemii, kde je hlavní hrdinka Yuuki a Kaname-senpai, s tím rozdílem, že to už není taková Yuuki kterou známe, ale tady se z ní stává upír. Promění ji právě Kaname, aby se Yuuki dozvěděla něco o její minulosti, která ji právě tak trápí.

díly ke shlédnutí

14. února 2009 v 22:46 | NineSen |  Naruto shippuuden
Stejně jako u Naruta....je zbytečné sem dávat díly, když je máte všude, když prostě nebude moct najít jakýkoliv díl, prostě mi sem napište..=)

obrázky

14. února 2009 v 15:02 | NineSen |  Naruto shippuuden

Recenze

7. února 2009 v 22:24 | NineSen |  Naruto shippuuden
typ: TV
počet epizod: zatím není známo
+ OVA, Movie (serie ještě zdaleka není dokončena, proto se neví, jestli ještě nějaká Ova, nebo 
    filmy budou)
žánr: fantasy, akce, láska, drama

Naruto shippuuden je anime, které bych dala 98%

Naruto shippuuden je pokračován Naruto, akorát o dva roky později. Mezitím Naruto odchází trénovat s Jyirájou. Myslím si, že když si přečtete, to co jsem napsala v rubrice Naruto-recenze, tak že tady už nemusím nic dodávat.....

V prvním díle se Nruto vrátí společně s Jiyrajou spátky do Listové. Naruto se vlastně celou dobu snaží přivést Sasukeho zpátky, proto zkoro v každým díle trénuje. Mezitím Sasuke zabije Orochimara a svého bratra Itachiho. Sakura se pod vedením 5. hokage velice zlepšila a perfekkně dokáže ovládat svou chakra.....

Recenze

7. února 2009 v 22:09 | NineSen |  Vampire knight
typ: TV
počet epizod: 13
žánr: romantika, upíři, fantasy, drama
Vampire knight je anime, které bych dala 80%

Vampire knight je pro příznivce a fandy upírů, kteří se čirou náhoudou zamilují do smrtelníků...=)
Vše se koná na Cross akedemii. Tato škola je rozdělená na dvě třídy denní (pro normální lidi) a noční (pro upíry). Hlavní hrdinka se zde jmenuje Yuuki. Yuuki dělá na škole něco jako ochranku. Chrání lidí, aby se "omylem" nedostali po večerce ven a tam si na nich nějaký upír nesmls. Další hlavní postava je Kaname-senpay, který se právě do Yuuki zamiluje. S Yuuki bude ještě ochranku dělat Zero, který Yuuki taky miluje, ale rozhodně to nedává tak najevo jak Kaname-senpai a kvůli tomu si ji nikdy nezíská.
Tato anime je velice zajímá a na 100% ji doporučuji.
Upozorňení: některé momenty jsou trochu těší na pochopení, ale za pár vteřin vám to musí docvaknout...;)

díly ke shlédnutí

7. února 2009 v 21:14 | NineSen |  Naruto
Myslím, že je docela zbytečné sem dávat díly, když je máte všude. Jedině když nebudete moc jakejkoliv díl najít, nebo na jiné stránce nepojede tak si napište a do pár hodin by jste ho tady měli mít. Ale doufám, že když vám ho sem dám, že se na něj alespoň příjdete podívat a nebudete si to sem psát jen tak pro legraci.
děkuji
NineSen

Obrázky

7. února 2009 v 21:09 | NineSen |  Naruto

Recenze

7. února 2009 v 20:57 | NineSen |  Naruto
typ: TV
počet epizod: 220
žánr: komedie, akce, drama, fantasy, láska

Naruto je anime, které bych dala 97%

Naruto je nejznámější anime na světě a ti kteří ho neznají přicházejí o hodně. Tato anime by si rozhodně zasloužila 100 000%, ale je tu jedna část od které se pak rozvíjí celý děj a tato část se mi doopravdy nelíbí.....
Toto anime začíná jakoby před 13 lety kdy na vesnici Konoha útočí devítiocasá liška. 4. hokáge ji zapečetí do právě narozeného miminka Naruto, který je hlavní postavou. Jeho dětství je však kruté. Nemá žádné přátelé ani rodinu. Jeho jediný sen je stát se hokágem, aby ho všichni uznávali. 1. "pouto" které si vytvoří je s jeho sensejem. Postupem času si získává nové přátelé, ale jediné opravdové a to nejsilnější je s klukem se kterým je v týmu.
Naruto je zařazen po Chuninské zkoužce do tří-členého týmu se Sasukem Uchihou a Sakurou Haruno. Jejich sensei se stává Kakashi Hatake. Tato čtveřice společně plní různé mise a pomalu se z nich stávají nejlepší přátelé. Však Sasuke za nedlouho odejde za Orochimarem, kvůli temné minulosti, která ho trápí. Potřebuje zesílit, aby zabil svého bratra Itachiho. Mohla bych říct, že od suď začíná ta temná stránka seriálu, protože už to prostě není tým 7, který je spolu. Naruto však děla vše pro to, aby Sasukeho přivedl zpátky, ale moc se mu to nedaří...:D

Obrázky

7. února 2009 v 19:52 | NineSen |  Elfed Lied
...
...
...

Recenze

7. února 2009 v 19:33 | NineSen |  Elfed Lied
typ: TV
počet epizod: 13
+ 1 OVA
žánr: romance, drama, horror,

Elfed Lied je anime, které bych dala 88%

Jelikož je toto anime od 18 let, můžete čekat krvavé, až bych řekla brutální scénky. Do teď jsem nepřišla proč zrovna název Elfed lied, když někdo na to příjde, může mě to napsat do komentářu, předem děkuji...=)
Toto anime začíná ve škole,kde se tajně provádějí výzkumy (pitvy) lidí z vesmíru. Však hlavní hrdince, která je tam uvedena jako moc pěkná holka s růžovými vlasy se to nelíbí a proto se rozhodne utéct (snad nemusím dadávat, že ona také patří k těm z vesmíru ). Při útěku spadne do moře a příliv ji vyplaví na pobřeží jednoho městečka kde ji objeví Kota (druhý hlavní hrdina) a oba se do sebe zamilují
Ještě bych měla dodat, že všichni "ti" lidé mají nevyditelné ruce, které požívají k zabijení, nebo naopak k ochraně.
Hlavní hrdinka má dvě "já". Jedno hodné, které neumí mluvit, pořád jenom opakuje Nju a podle toho také dostala jméno a druhé "já" je to zlé, které zabíjí.

Toto je hodně krátký obsah, však i přes scénky, které by mohli klidně obejít, je toto anime moc pěkné a nápedem autora pestré. Určitě doporučuji. Kromě jmen které jsem uvedla se tu objevuje mnoho dalších postav, mě však nezajímavých a né tak nápaditých.